Eutelsat
Mercedes
Dynafit
Solid

Trasa prowadzi szlakami turystycznymi polskich Tatr Zachodnich oraz Wysokich.

Trasa jest bardzo wymagająca technicznie: ekspozycja, dużo skał, luźnych kamieni, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.

Trasa zawodów będzie wyznakowana w miejscach skrzyżowania szlaków oraz w punktach newralgicznych. Do oznaczenia użyte są chorągiewki (trasery) koloru żółtego natomiast skrzyżowane czerwone chorągiewki oznaczają zakaz przejścia.  Niezależnie od oznaczeń, każdy zawodnik podczas całego biegu zobowiązany jest do posiadania mapy, którą otrzyma w pakiecie startowym.

Dystans

około 71 km

Przewyższenia

+5000 m/-4950m

Start

godz. 4.00
Na trasie znajdują się dwa punkty odżywcze (Schronisko na Hali Ornak i Schronisko Murowaniec) i punkt z napojami przy Wodogrzmotach Mickiewicza

Nie ma możliwości zostawienia swojego depozytu na punkty odżywcze. Jeden depozyt zostanie zawieziony na metę w Kuźnicach.

MAPA (ZMIANA TRASY - Meta w zespole dworsko-parkowym w KUŹNICACH, obok Dyrekcji TPN)

  1. Limit czasu ukończenia biegu wynosi 17 godzin 30 min  (dokładny przebieg i profil trasy znajduje się pod zakładką Trasa).
  2. Obowiązują limity czasowe. Po ich przekroczeniu zawodnicy nie mogą kontynuować zawodów i są zobowiązani do zejścia z trasy i oddania numeru startowego sędziemu.
  3. Od wylotu Doliny Kościeliskiej (ok.7km od Schroniska na Hali Ornak) będzie kursował bus zabierający do Zakopanego osoby schodzące z trasy - przez 2h od zakończenia limitu. Osoby ze schroniska Murowaniec powinny zejść na własną rękę do Kuźnic (ok. 1h marszem przez Boczań lub Jaworzynkę). Na osoby, które nie zdążą na limit przy Wodogrzmotach Mickiewicza, będzie czekał bus na Palenicy Białczańskiej (maksymalnie 2h od zakończenia limitu, zejście 40min asfaltem).
  4. W przypadku jeśli zawodnik wycofuje się w innym miejscu jest zobowiązany poinformować najbliższego sędziego i oddać numer. Jeżeli sędziego na danym odcinku nie ma zawodnik obowiązkowo telefonicznie informuje o zaistniałej sytuacji biuro zawodów (nr telefonu na mapie dostarczonej przez organizatora).
  5. Na trasie oprócz sędziów w wyznaczonych punktach (w odblaskowych kamizelkach) będą także nieoznakowani sędziowie lotni.
  6. Na mecie także będzie przeprowadzona wyrywkowa kontrola sprzętu obowiązkowego.

Schronisko na Hali Ornak: godz. 10.30 (6,5h od startu)

Schronisko Murowaniec: godz.14.00 (10h od startu)

Wodogrzmoty Mickiewicza: godz. 18.00  (14h od startu)

Meta: godz. 21.30 (limit 17h 30min)


Tatrzański Klub Narciarski
TATRA TEAM
ul. Piłsudskiego 63A
34-500 Zakopane
NIP 7361600469
REGON 492921440

Kontakt z biurem

Justyna Żyszkowska

Przygotowanie trasy

Mariusz "Gienek" Rogus

Media, marketing

Monika Strojny

Kontakt z biurem

Justyna Żyszkowska

Przygotowanie trasy

Mariusz "Gienek" Rogus

Media, marketing

Monika Strojny