Lotto
Mercedes
Dynafit

Trasa prowadzi szlakami turystycznymi polskich Tatr Zachodnich oraz Wysokich.

Trasa jest bardzo wymagająca technicznie: ekspozycja, dużo skał, luźnych kamieni, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.

Trasa zawodów będzie wyznakowana w miejscach skrzyżowania szlaków oraz w punktach newralgicznych. Do oznaczenia użyte są chorągiewki (trasery) koloru żółtego natomiast skrzyżowane czerwone chorągiewki oznaczają zakaz przejścia.  Niezależnie od oznaczeń, każdy zawodnik podczas całego biegu zobowiązany jest do posiadania mapy, którą otrzyma w pakiecie startowym.

Dystans

około 71 km

Przewyższenia

+5000 m/-4950m

Start

godz. 4.30
Na trasie znajdują się dwa punkty odżywcze (Schronisko na Hali Ornak i Schronisko Murowaniec) i punkt z napojami przy Wodogrzmotach Mickiewicza

Nie ma możliwości zostawienia swojego depozytu na punkty odżywcze. Jeden depozyt zostanie zawieziony na metę w Kuźnicach.

MAPA (ZMIANA TRASY - Meta w zespole dworsko-parkowym w KUŹNICACH, obok Dyrekcji TPN)

  1. Limit czasu ukończenia biegu wynosi 16 godzin 30 min  (dokładny przebieg i profil trasy znajduje się pod zakładką Trasa).
  2. Obowiązują limity czasowe. Po ich przekroczeniu zawodnicy nie mogą kontynuować zawodów i są zobowiązani do zejścia z trasy i oddania numeru startowego sędziemu.
  3. Osoby, które nie zmieściły się w limicie na Hali Ornak i w Murowańcu powinny wrócić na własną rękę do Zakopanego (spod wylotu Doliny Kościeliskiej regularnie jeżdżą busy do Zakopanego, z Murowańca 1,5 godziny pieszo przez Dolinę Jaworzynki do Kuźnic).
  4. Na osoby, które nie zdążą na limit przy Wodogrzmotach Mickiewicza, będzie czekał bus na parkingu na Palenicy Białczańskiej (maksymalnie 2h od zakończenia limitu, zejście 40min asfaltem).
  5. W przypadku jeśli zawodnik wycofuje się w innym miejscu jest zobowiązany poinformować najbliższego sędziego i oddać numer. Jeżeli sędziego na danym odcinku nie ma zawodnik obowiązkowo telefonicznie informuje o zaistniałej sytuacji biuro zawodów (numer telefonu podamy na odprawie).
  6. Na trasie oprócz sędziów w wyznaczonych punktach (w odblaskowych kamizelkach) będą także nieoznakowani sędziowie lotni.
  7. Na mecie także będzie przeprowadzona wyrywkowa kontrola sprzętu obowiązkowego.

Od 2023r. obowiązuje nowy limit dla całej trasy: 16h 30min!

Schronisko na Hali Ornak: godz. 10.30 (6h od startu)

Schronisko Murowaniec: godz.14.00 (9h30min od startu)

Wodogrzmoty Mickiewicza: godz. 18.00  (13h30min od startu)

Meta: godz. 21.00 (limit 16h 30min)


Tatrzański Klub Narciarski
TATRA TEAM
ul. Piłsudskiego 63A
34-500 Zakopane
NIP 7361600469
REGON 492921440

Kontakt z biurem

Justyna Żyszkowska

Przygotowanie trasy

Mariusz "Gienek" Rogus

Media, marketing

Monika Strojny

Kontakt z biurem

Justyna Żyszkowska

Przygotowanie trasy

Mariusz "Gienek" Rogus

Media, marketing

Monika Strojny